İhracat Koçluğu

İhracat koçluğu, işletmenizin ihracat süreçlerinin baştan sona planlanması, uygulanması ve sonuçlandırılması üzerine çalışır. İhracat yapmaya karar verdiğiniz günden itibaren sizinle yol arkadaşlığı yapar.

Planlama aşaması, işletmenizin kurumsal kimlik analizi ile başlar. Dış görünüş ve sahip olunan vitrin detaylı olarak incelenir. Web sitesi, sosyal medya hesapları ve ürün katalogları mercek altına alınır. Bununla birlikte işletmenizin mali, finansal, operasyon ve üretim yapısı incelenir.Üretim kapasitesi, girdi maliyetleri, personel altyapısı ve ihracat bütçesi üzerine analizler yapılır.

Uygulama aşamasında, planlama sürecinde tespit edilen eksiklerin giderilmesi üzerine çalışmalar yapılır. İşletmenin ihtiyaçları ve ortaya koyacağı bütçe doğrultusunda ihracata altyapı güçlendirme çalışmaları tamamlanır

Sonuçlandırma aşamasında, işletmenizin sahip olduğu güçlü altyapı sayesinde, sahipolduğumuz uluslararası deneyim ile ürünlerinize uygun pazar araştırmaları yapılır. Öncelikli Pazar belirlendikten sonra hedef müşteri adayları belirlenir. Hedef müşteri adaylarının belirlenmesinin akabinde, müşteri adayınızla iletişime geçilir. Uygulanacak stratejik satış ve pazarlama taktikleriyle müşteri adayınızın ürününüze ilgi duyması sağlanır.

Sonuçlandırma aşaması, müşteri adayınız ile anlaşmanın sağlanması sırasında ortaya çıkacak riskler ve sorumluluklar analiz edilir. Yükleme, teslimat ve ihracat bedelinin yurtiçine getirilmesine kadar olan sürecin takip edilmesi ile tamamlanır.

Neden İhracat Koçluğu?

İhracat koçluğu sadece ihracata yönelik çalışmalar yapmaz. Aynı zamanda işletmenizin uluslararası ticaret yaparken karşılaşacağı tüm riskleri ve maliyetleri inceler. Örneğin ithalat yapacağınız ülkenin ve tedarikçinin analizini yapar. Ödeyeceğiniz vergi, gümrük ve lojistik maliyetlerinin hesaplanmasına yardımcı olur.

İhracat Koçluğunun Faydaları

İhracat koçluğu, işletme içerisine alacağınız yabancı dil bilen birkaç yeni personel yerine daha önce bu süreçleri bizzat yaşamış profesyonellerden destek alarak zaman ve paradan tasarruf etmenizi sağlar. İhracat koçunun yapacağı detaylı rekabet analizi ile birlikte hedef pazarda yer alan rakiplerinizin müşterilerine ulaşır. İhracat veri tabanlarını kullanarak hazır alıcı listelerini hızlı bir şekilde tamamlar ve onlarla iletişime geçer. Yapılan tüm faaliyetleri raporlayarak işletmenize teslim eder.

Kimler İhracat Koçluğunda Faydalanabilir?

Yurtdışına açılmak isteyen, üretim yapan ya da sadece ihracatçı olmak isteyen işletmeler ihracat koçluğundan faydalanabilir.

Mopcons

Mopcons; Uluslararası ticaret, tedarik zinciri yöntemi ve hukuk gibi farklı disiplinlerde bilgi ve tecrübe sahibi, uluslararası şirket ve projelerde yöneticilik yapmış, alanında uzman profesyonellerin bir araya gelerek oluşturdukları yeni nesil bir danışmanlık şirketidir

İletişim

Maslak Hürriyet Sitesi A Blok , D:9, 34457 Sarıyer/İstanbul
+902129094962
info@mopcons.com

Bizi Takip Edin

Abone Ol

E-postanızı girin, size en son bilgileri ve planları gönderelim.