Sözleşme Danışmanlığı

Sözleşme danışmanlığı kapsamında, ticari ilişki kurmak isteyen taraflar özenle dinlenir ve uyuşmazlığa varılacak hususlar titizlikle incelenir.

Kurulacak ticari ilişkinin niteliğine göre, hazırlanacak olan sözleşme taraflara iletilir. Hazırlanacak sözleşme kapsamında her iki tarafın yüklendiği yetki ve sorumluluklar taraflara bildirilir. Tarafların yetki ve sorumluluklarını yazılı olarak kabul ve beyanetmelerinden sonra belirlenen sözleşme türünün yazım aşamasına geçilir.

Sözleşme danışmanlığı, ticari ilişki kurmak isteyen taraflar arasında anlaşmaya varılan hususların, her iki tarafı da koruyacak şekilde,uluslararası hukuk kuralları çerçevesinde yazılı bir metne dönüştürülmesinisağlar.

Sözleşme danışmanlığı, işletmenizin gerçekleştireceği sözleşmeleretecrübeli hukukçular ile destek verir ve yaşanabilecek her türlümağduriyetin önüne geçmeyi hedefler

Neden Sözleşme Danışmanlığı?

Uluslararası sözleşmeler, uluslararası hukuk kuralları çerçevesinde sözleşme yapmaya yetkili kişiler arasında ve bu hukuk kurallarına uygun olarak hak ve yükümlülükler doğuran, bunları değiştiren ya da sona erdiren irade açıklamalarıdır.

Takdir olunacağı üzere, her ülkenin kendine has bir hukuk anlayışı, kanunuve yargılama düzeni vardır. Sözleşme danışmanlığı, iki veya çok taraflı sözleşmelerde uygulanacak hukukun ya da hangi hukukun menfaatlerinizi daha çok koruyacağının belirler.

Varılacak kanaat ile birlikte menfaatlerinizi koruma odaklı sözleşmeler hazırlar.

Sözleşme Danışmanlığının Faydaları Nelerdir?

Sözleşmelerin kendi içinde birçok çeşidi vardır. Her sözleşmenin ise kendi şart ve koşullarına göre, kendi sonuçları vardır. Ticari bir faaliyetin en önemli ve kritik aşamalarından biri olan sözleşmelerin düzenlenmesi hususu, mutlak sorumluluk doğurur.

Dolayısıyla önemsiz görülerek kullanılan matbu sözleşmeler ya da matbu sözleşmeler üzerinde değiştirilen küçük detaylar ile sağlıklı sonuçlar alınması ne yazık ki mümkün değildir.
Aksine tarafları mağdur eden bu tip sözleşmeler, hukuki açıdan da taraflara fazlaca sorumluluk yükler.

Sözleşme danışmanlığı, kurulacak olan ticari ilişkiyi, her sözleşmenin kendi şart ve koşullarına göre irdeleyerek, mağduriyet yaşamadanmenfaatlerinizi korumayı sağlar.

Sözleşme Danışmanlığından Kimler Faydalanabilir?

Sözleşme danışmanlığı faaliyetimizden, sözleşme yapma iradesi ve ticariilişki kurmak isteyen her şahıs ya da tüzel kişilik faydalanabilir.

Mopcons

Mopcons; Uluslararası ticaret, tedarik zinciri yöntemi ve hukuk gibi farklı disiplinlerde bilgi ve tecrübe sahibi, uluslararası şirket ve projelerde yöneticilik yapmış, alanında uzman profesyonellerin bir araya gelerek oluşturdukları yeni nesil bir danışmanlık şirketidir

İletişim

Maslak Hürriyet Sitesi A Blok , D:9, 34457 Sarıyer/İstanbul
+902129094962
info@mopcons.com

Bizi Takip Edin

Abone Ol

E-postanızı girin, size en son bilgileri ve planları gönderelim.