Loading

 

Sözleşme Danışmanlığı

Sözleşme danışmanlığı kapsamında, ticari ilişki kurmak isteyen taraflar özenle dinlenir.  Uyuşmazlığa varılacak hususlar titizlikle incelenir. Kurulacak ticari ilişkinin niteliğine göre, sözleşme hazırlama hizmeti sağlanır. Hazırlanacak olan uluslararası ticari sözleşme taraflara iletilir. Hazırlanacak sözleşme kapsamında her iki tarafın yüklendiği yetki ve sorumluluklar taraflara bildirilir.

Tarafların yetki ve sorumluluklarını yazılı olarak kabul ve beyan etmelerinden sonra belirlenen sözleşme türüne göre sözleşme hazırlama aşamasına geçilir.

Uluslararası ticari sözleşme danışmanlığı, ticari ilişki kurmak isteyen taraflar arasında anlaşmaya varılan hususların, her iki tarafı da koruyacak şekilde, uluslararası hukuk kuralları çerçevesinde yazılı bir metne dönüştürülmesini sağlar.

Uluslararası ticari sözleşme danışmanlığı, işletmenizin gerçekleştireceği sözleşmelere tecrübeli hukukçular ile destek verir.  Yaşanabilecek her türlü mağduriyetin önüne geçmeyi hedefler.

Neden Sözleşme Danışmanlığı?

Uluslararası ticari sözleşmeler, uluslararası hukuk kuralları çerçevesinde sözleşme yapmaya yetkili kişiler arasında ve bu hukuk kurallarına uygun olarak hak ve yükümlülükler doğuran, bunları değiştiren ya da sona erdiren irade açıklamalarıdır.

Takdir olunacağı üzere, her ülkenin kendine has bir hukuk anlayışı, kanunu ve yargılama düzeni vardır. Ticari Temsilcilik hizmetimiz kapsamında, Türkiye’de yapacağınız tüm ticari sözleşmeler tarafımızca hazırlanır.

Sözleşme danışmanlığı, iki veya çok taraflı  sözleşmelerde uygulanacak hukukun ya da hangi hukukun menfaatlerinizi daha çok koruyacağının belirler.

Varılacak kanaat ile birlikte menfaatlerinizi koruma odaklı sözleşme hazırlama hizmeti sunar.

Sözleşme Danışmanlığının Faydaları Nelerdir?

Sözleşmelerin kendi içinde birçok çeşidi vardır. Örneğin, her alım satım sözleşmesi farklı şartlar ve koşullara tabidir. Kendi şart ve koşullarına göre, kendi sonuçları vardır. Ticari bir faaliyetin en önemli ve kritik aşamalarından biri olan alım satım sözleşmesi, içeriği bakımından mutlak sorumluluk doğurur.

Dolayısıyla önemsiz görülerek kullanılan matbu alım satım sözleşmesi ya da hazır sözleşmeler üzerinde değiştirilen küçük detaylar ile sağlıklı sonuçlar alınması ne yazık ki mümkün değildir.

Aksine tarafları mağdur eden bu tip sözleşmeler, hukuki açıdan da taraflara fazlaca sorumluluk yükler.

Tedarik Acenteliği  ve Uluslararası Ticaret Danışmanlığı hizmetleri kapsamında satın alacağınız ürünler, sözleme danışmanlığı kapsamında güvenceye alınır.

Uluslararası sözleşme danışmanlığı, kurulacak olan ticari ilişkiyi, her sözleşmenin kendi şart ve koşullarına göre irdeleyerek, mağduriyet yaşamadan menfaatlerinizi korumayı sağlar.

Sözleşme Danışmanlığından Kimler Faydalanabilir?

Sözleşme danışmanlığı hizmetinden, sözleşme yapma iradesi ve ticari ilişki kurmak isteyen her şahıs ya da tüzel kişilik faydalanabilir.

Mopcons

Mopcons; Uluslararası ticaret, tedarik zinciri yöntemi ve hukuk gibi farklı disiplinlerde bilgi ve tecrübe sahibi, uluslararası şirket ve projelerde yöneticilik yapmış, alanında uzman profesyonellerin bir araya gelerek oluşturdukları yeni nesil bir danışmanlık şirketidir

İletişim

İçerenköy Mah. Umut Sok. No:10/12 Quick Tower Kat:16 Ataşehir/İstanbul
+90 216 687 29 94
info@mopcons.com

Bizi Takip Edin

Abone Ol

E-postanızı girin, size en son bilgileri ve planları gönderelim.