Loading

 

Ticari Temsilcilik

Ticari temsilcilik, Türkiye’de iş yapmak isteyen yabancı özel ya da tüzel kişilerin ticari faaliyetlerinin planlanması ve yürütülmesini sağlar.

Ticari temsilci, planlanma aşamasında yabancı özel ve tüzel kişilerin yapacakları ticari faaliyetleri gerçekleştirmeden önce Türkiye’de hedefledikleri iş ortamını analiz eder. Tedarik Acenteliği hizmeti kapsamında yürüttüğü faaliyetlerle, ilgilenilen sektör hakkında talep edilen detayda pazar araştırmaları yapar ve rapor haline getirir.

Planlanma aşamasında, ticari faaliyetleri gerçekleştirmek için atılacak olan adımları ve iş akışlarını gösteren yol haritaları hazırlar.

Bu aşamada şirket kurumu, personel gereksinimi, vergi hesaplamaları hakkında detaylı çalışmalar yapılır.  Türk hukukuna göre hazırlanması gereken sözleşmeler, Sözleşme Danışmanlığı kapsamında değerlendirmeye alınır. Bununla birlikte yapılacak yatırım ya da faaliyetin bütçe ve maliyetleri hesaplanır.

Ticari temsilci, ticari faaliyetlerin organize edilmesi ve yürütülmesini sağlar. Ticari partner olarak planlama sürecinde tanımlanan faaliyetlerin kontrolünden ve sürdürülebilir olmasından sorumludur. Kurgulanan sistemin sorunsuz çalışmasına katkı sağlar. Ticari temsilci, ortaya çıkabilecek riskleri önceden analiz eder ve giderilmesine yardımcı olur. Önlenemeyen risklerin ise ortaya çıkmasından sonra faaliyetlerin aksamaması için kurtarma ve iyileştirme çalışmaları yapar. Her bir işlem aşamasında, ticari partner olarak, talep edilen sıklıkta ilerleme ya da faaliyet raporları hazırlanır. Ticari partner, ülkenizden ayrılmadan Türkiye irtibat bürosu sahibi olmanızı ve Türkiye ticari temsilciliği ile faaliyetlerinizi kolayca gerçekleştirmenizi sağlar.

Neden Ticari Temsilcilik?

Dünya nüfusu her zaman ülke nüfusunuzdan büyük olmaya devam edecektir. Bu durum ülkeniz dışında iş yapmanın her zaman daha karlı olabileceğinin göstergesidir.

Kurulduğunuz ülkede ticaret hayatı her geçen gün biraz daha zorlaşabilir. Bu zorluk sizi iş yapmanın kolay olduğu, daha büyük pazarlara açılmaya yöneltecektir.

Dünyanın en büyük ekonomileri arasında yer alan Türkiye, ticari faaliyetlerin kolay olduğu, genç nüfusu, üretim gücü ve kapasitesiyle işinizi büyütmek için en iyi yerlerden biridir. Dünyanın ortası denecek jeopolitik konumu ve ulaşım kolaylığı sayesinde dünyanın her yerinden yabancı yatırımcıların ilgisini çekmektedir.

Çeşitli sektörlerde dünyanın en büyük ihracatçılarından olması Türkiye’nin kapasitesinin açıkça göstergesidir.

Bu kapasite sayesinde ticari temsilciniz, Uluslararası Ticaret Danışmanlığı hizmetini en hızlı ve güvenilir şekilde sunabilmektedir. Türkiye ile yapacağınız ticaret sayesinde en kaliteli ürünleri Uzakdoğu ülkelerindeki uygun fiyatlar mertebesinde sağlayabilir. Ayrıca Türkiye’ye yapacağınız ihracat süreçlerinin yönetilmesini sağlar.

Türkiye ticari temsilciliği sayesinde Türkiye ‘de yürüteceğiniz ticari faaliyetler, yerel olmanın sağladığı avantajlara sahip olur.

Ticari Temsilciliğin Faydaları?

Yeni bir ülkede ticari faaliyette bulunmak riskli ve maliyetli olabilir. Yapılanma maliyetleri şirketinizin finansmanını zorlayabilir. Faaliyetlerinizin yürümemesi durumunda ise yapılanma maliyetleri için yaptığınız harcamalar boşa gidebilir.

Faaliyetlerin yürümesi adına sizin daimi olarak burada bulunmanız ve ya sürekli seyahat halinde olmanız, maliyetlerinizin artmasına ve ana ülkenizdeki faaliyetlerinizin aksamasına sebep olabilir.

Türkiye irtibat bürosu yapılanma maliyetlerinizi azaltarak riski minimuma indirmenize ve zaman tasarrufu yapmanıza katkı sağlar. Türkiye irtibat bürosu, ticari faaliyetlerinizin risk almadan sorunsuz yürütülmesine yardımcı olur.

Kimler Ticari Temsilcilikten Faydalanabilir?

Türkiye pazarına giriş yapmak isteyen, alım-satım, kiralama, şirket kurulumu vb. ticari faaliyetlerde bulunmak isteyen tüm özel ve tüzel kişiler ticari temsilcilik hizmetlerinden faydalanabilir.

Mopcons

Mopcons; Uluslararası ticaret, tedarik zinciri yöntemi ve hukuk gibi farklı disiplinlerde bilgi ve tecrübe sahibi, uluslararası şirket ve projelerde yöneticilik yapmış, alanında uzman profesyonellerin bir araya gelerek oluşturdukları yeni nesil bir danışmanlık şirketidir

İletişim

İçerenköy Mah. Umut Sok. No:10/12 Quick Tower Kat:16 Ataşehir/İstanbul
+90 216 687 29 94
info@mopcons.com

Bizi Takip Edin

Abone Ol

E-postanızı girin, size en son bilgileri ve planları gönderelim.